IX Inspiracje Muzyką – Finał

W poniedziałkowe przedpołudnie 28. maja 2018 r., w Sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Emila Młynarskiego w Augustowie odbył się Finał IX Regionalnego Konkursu Plastycznego pn. „Inspiracje Muzyką”. Ogółem na konkurs wpłynęło 101. prac. Konkurs organizowany jest przez PSM I st. im. Emila Młynarskiego w Augustowie, a współorganizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Chrystiana” Oddział w Białymstoku.

Celem tego cyklicznego konkursu jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych naszego regionu ze społecznością szkół muzycznych z terenu miast Augustów, Suwałki i Puńsk.

Tegoroczne prace oceniało Jury w składzie:

Przewodniczący -Tomasz Filipowicz
V-ce Przewodnicząca – Lilianna Zielińska
Sekretarz – Anna Jastrzębska
Członkowie:
Małgorzata Zachorowska – Falicka
Mieczysław Sobolewski
Renata Rybsztad
Bogusława Wencław
Ewelina Słucka

Jurorzy w swojej ocenie przyznali po kilka i kilkanaście równorzędnych nagród. My publikujemy jedynie nazwiska 3 początkowych osób z listy. I tak:

Lista laureatów miejsca I

1. Bartłomiej Władysław Grzymkowski
2. Rafał Harmuszkiewicz
3. Agnieszka Smyk

Lista laureatów miejsca II

1. Kinga Sierocka
2. Aleksandra Tyszka
3. Monika Duba

Lista laureatów III miejsca

1. Duet Martyna Gruchociak i Patrycja Gutowska
2. Mateusz Ruducha, Sylwia Palczewska
3. Sebastian Lutyński

Wyróżnienia:

1. Mikołaj Ledzion
2. Mateusz Milewski
3. Maria Podurgiel

Nagrodę publiczności otrzymali:

RAFAŁ HARMUSZKIEWtCZ
BARTŁIMIEJ WŁADYSŁAW GRZYM KOWSKI

Fundatorami nagród byli:

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Chrystiana”
Burmistrz Miasta Augustowa
Starostwo Powiatu Augustowskiego
Rytmika Katarzyna Nikolopoulou
Barbara Milnowska
Klub Augustowian w Warszawie
Bogusława Wencław
Grafiti-

Patronat nad IX edycją Regionalnego Konkursu Plastycznego pn. „Inspiracje Muzyką” objęli: Starostwo Powiatowe w Augustowie, Urząd Miejski w Augustowie oraz Augustowskie Placówki Kultury. Patronat medialny Regionalny Portal Informacyjny Augustow24.pl.

– Niezwykle się cieszę z tego, że jako Szkoła już po raz IX możemy brać udział w tak wspaniałym, zaszczytnym przedsięwzięciu, w którym z jednej strony łączymy muzykę ze sztukami plastycznymi a z drugiej strony jeszcze rzecz ważniejszą. Integrujemy wspaniałych ludzi – ich dusze, ich ciała i pasję w jedno. I to od ich lach najmłodszych. To jest najpiękniejsze zadanie jakie przed nami stoi, a które możemy realizować dzięki tak wspaniałym ludziom i ich opiekunom. (…) Przed nami X edycja – piękna edycja, i mam nadzieje, że przygotujemy ją w sposób niezwykle uroczysty, taki zasługujący na miano jubileuszu – powiedział m.in. podczas przywitania zgromadzonych Dyrektor PSM w Augustowie Dariusz Michałowski.

Organizacją konkursu od samego jego początku zajmują się panie Bożenna Szumska Niewiadomska i Lidia Karpińska z Państwowej Szkoły Muzycznej st. I im. Emila Młynarskiego w Augustowie.

W tym miejscu Organizatorzy chcieliby również poinformować, że druga odsłona finału IX Regionalnego Konkursu Plastycznego pn. „Inspiracje Muzyką” odbędzie się 7. czerwca o godz. 11.00 w Miejskim Domu Kultury w Augustowie (Rynek Z. Augusta 9). W MDK będzie można obejrzeć wystawę i odbędzie się wręczenie nagród dla uczestników konkursu z Augustowa. W pierwszej edycji swoje nagrody odebrali uczestnicy spoza Augustowa.

Zb. B. / Augustow24.pl

Permalink do tego artykułu: https://szkola-muzyczna.com.pl/ix-inspiracje-muzyka-final/

Skip to content