O KONKURSIE

 

V Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny - Augustów 2016 dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Honorowy Patronat:
- Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
- Marszałek Województwa Podlaskiego
- Burmistrz Miasta Augustowa


Partnerzy:

Wyniki V Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego 10 -14kwietnia Augustów 2016 

Laureaci w kat. I

1.      Szałwińska Gabriela – I miejsce –Państwowa szkoła Muzyczna I stopnia  im. Emila Młynarskiego w Augustowie -nauczyciel p. Anetta Pękala

2.      Chałupczak Emilia – II miejsce – Państwowa Ogólnokształcąca szkoła Muzyczna I st. im. E. Młynarskiego w Warszawie –nauczyciel p. Marzena Jasińska-Siudzińska

3.      Walusińska Maja - II miejsce – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Różyckiego  w Kielcach – nauczyciel  Jolanta Jaroń

4.      Ostrowski Paweł   - III miejsce – Ogólnokształcąca szkoła Muzyczna w Płocku  nauczyciel p. Tomasz Zgorzelski

5.      Sulniute Agne        - III miejsce – Kaunas Ist. Miusic Shool /Litwa    nauczyciel Svietłana Mazeikine

wyróżnienia

1.      Jeliński Maciej – Państwowa szkoła Muzyczna I stopnia im. Emila Młynarskiego  w Augustowie, nauczyciel p. Danuta Long

2.      Lewkowski Michał –Zespół Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderwewskiego – Państwowa szkoła Muzyczna I st. w Białymstoku, nauczyciel p. Iwona Felińska

3.      Mitros Maja - Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Emila Młynarskiego  w Augustowie -nauczyciel p. Anetta Pękala

4.      Sikorska Martyna – Państwowa szkoła Muzyczna I i II st. w Suwałkach,   nauczyciel p. Barbara Miałkowska

5.      Swirid Diana- Szkoła Muzyczna nr 2 w Grodnie/Białoruś,   nauczyciel Natalia Latyshewa

6.      Zubowicz Tomasz –  Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Giżycku,   nauczyciel p. Michał Tyczyński

 

Kategoria II

1.      Jurkiewicz Piotr - I miejsce - Państwowa szkoła Muzyczna I i II st. w Suwałkach,    nauczyciel p. Anna Borkowska

2.      Kukliński Kacper - I miejsce –Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. F.  Nowowiejskiego w Gdańsku, nauczyciel p. Elżbieta Pasierowska - Kołodziej

3.      Adelgeym Alexandra – II miejsce – Centralna szkoła Muzyczna przy Moskiewskim Konserwatorium Muzycznym im. Piotra czajkowskiego w Moskwie/Rosja, nauczyciel Wasilij Iwanowicz Jermakow

4.      Sereda Marianna - II miejsce- Zespół Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana

                                  Paderewskiego w Krośnie, nauczyciel p. Dorota Skibicka

5.      Chałupczak Michał   - III miejsce– Państwowa ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. E. Młynarskiego w Warszawie –nauczyciel p. Marzena Jasińska-Siudzińska

6.      Rak Dominika - III miejsce- Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy, nauczyciel p. Maria Fraindt-Owsik

7.      Seroka Mikołaj  - III miejsce - – Państwowa Ogólnokształcąca szkoła Muzyczna I st. im. E. Młynarskiego w Warszawie, nauczyciel p. Małgorzata Gambrych

8.      Sobolewska Weronika – III miejsce - - Państwowa szkoła Muzyczna I stopnia  im. Emila młynarskiego w Augustowie –nauczyciel p. Anna Borkowska

Wyróżnieni:

1.      Bałaga  Emilia  - Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Różyckiego w Kielcach –  nauczyciel  Katarzyna Sroka

2.      Domżał  Józef – Państwowa ogólnokształcąca szkoła Muzyczna I st. im. E. Młynarskiego  w Warszawie, nauczyciel p. Wilia Ochocka - Janusz

3.      Kęćko Magdalena  – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Różyckiego w Kielcach nauczyciel  Jolanta Jaroń

4.      Knebel Hanna- Państwowa szkoła Muzyczna I i II st. w Suwałkach,     nauczyciel p. Anna Borkowska

 

5.      Mindak Maria Wadimowna- Children’s  Art School nr 5 Odessa/Ukraina,  nauczyciel   Olga Wiaczesławowna Jacyniuk

6.      Moniuszko Włodzimierz - Państwowa szkoła Muzyczna I i II st. w Suwałkach,   nauczyciel p. Anna Borkowska

7.      Petecki Tomasz - Ogólnokształcąca szkoła Muzyczna w Płocku – nauczyciel p. Tomasz Zgorzelski

8.      Sołodar Waleria - Children’s  Art School nr 5 Odessa/Ukraina   nauczyciel Olga Wiaczesławowna Jacyniuk

 

9.      Żołnacz Justyna Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego   Warszawa, nauczyciel p. Anna Łuczak

 

Kategoria III

1.      Alexewicz Piotr - I miejsce Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu, nauczyciel p. Paweł Zawadzki

2.      Kawecki Antoni - II miejsce- Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Z. Brzewskiego przy Zespole szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie, nauczyciel Irina Rumiancewa -Dabrowski

3.      Łozowska Julia  - II miejsce-- Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Z. Brzewskiego przy Zespole szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie, nauczyciel p. Joanna Ławrynowicz - Just

4.      Sacharzewska Kamila - III miejsce -Państwowa szkoła Muzyczna I i II st. w bsp nauczyciel p. Anna Borkowska

5.      Śleziak Tymoteusz  - III miejsce - Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Bielsko Białej, nauczyciel Grzegorz Niemczuk

6.      Czerniejewski Gabriel  - wyróżnienie- Państwowa szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Szymanowskiego w Płocku, nauczyciel p. Mariusz Tytman

Kategoria IV

W kategorii IV nie przyznano I nagrody.

Nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu Roberta Schumanna uzyskał Jakub Mariańczyk ( grupa IV) – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Różyckiego w Kielcach – nauczyciel Andrzej Domin

1.      Mariańczyk Jakub – II miejsce -– Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Różyckiego w Kielcach – nauczyciel  Andrzej Domin

2.      Kopiejek Katarzyna – III miejsce – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie, nauczyciel Małgorzata Krzemińska - Sribniak

3.      Krzyżowski Mateusz –III miejsce – Państwowa szkoła Muzyczna II st. im. K. Szymanowskiego w  Katowicach, nauczyciel p. Lubow Nawrocka

4.      Pikuta Antoni –III miejscePaństwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. F. Chopina w Opolu, nauczyciel p. Celina Heller

5.      Stanicka Jagoda –III miejsce –Zespól Państwowych Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Warszawie, nauczyciel p. Justyna Galant -Wojciechowska

6.       Woźniak Piotr – III miejsce - Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Różyckiego w Kielcach – nauczyciel  Andrzej Domin

Wyróżnieni:

1.Kubik MartynaPaństwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina w Krakowie, nauczyciel p. Olga Łazarska

 2. Żaromski KacperZespół Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krośnie,   nauczyciel p. Dorota Skibicka


Lista nagrodzonych i wyróżnionych w kat. IV w kolejności alfabetycznej V Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Augustów 2016

91. Kopiejek Katarzyna
92. Krzyżowski Mateusz
93. Kubik Martyna
96. Mariańczyk Jakub
97. Pikuta Antoni
103. Stanicka Jagoda
105. Woźniak Piotr
106. Żaromski Kacper


Lista nagrodzonych i wyróżnionych w kat. III w kolejności alfabetycznej V Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Augustów 2016r

1. Alexewicz Piotr
2. Czerniejewski Gabriel
3. Kawecki Antoni
4. Łozowska Julia
5. Sacharzewska Kamila
6. Śleziak Tymoteusz
 


 

Lista wykonawców kat. I i II koncertu laureatów - 14.04.2016 r godz. 11.00

Program

1. Walusińska Maja – P. Wachs – Promenada osiołka
2. Chałupczak Emilia – T. Szeligowski - Arietta (Sonatina C – dur, cz. II)
3. Szałwińska Gabriela – F. Rybicki - Kujawiak i Mazur
4. Sereda Marianna – F. Chopin – Trios Ecossaises op. 72 nr 3
5. Adelgeym Alexandra – J. S. Bach – Fantazja c – moll BWV 906
6. Kukliński Kacper – R. Schumann – Arabeska op. 18
7. Jurkiewicz Piotr – J. Haydn – Sonata A – dur cz. I
 


Uczestnicy V międzynarodowego Konkursu Pianistycznego kat. III, którzy zakwalifikowali się do etapu II

72. Kawecki Antoni
73. Kruger Justyna
74. Kuśmierz Karolina
78. Łozowska Julia
81. Sacharzewska Kamila
83. Schock Laura
84. Śleziak Tymoteusz
88. Alexewicz Piotr
89. Czerniejewski Gabriel
90. Gabryś Katarzyna

 


Kolejność miejsc będzie ogłoszona podczas koncertu laureatów przy wręczaniu nagród w dniu 14 kwietnia (czwartek) o godz. 11.00”


Lista nagrodzonych w kat. II w kolejności alfabetycznej V Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Augustów 2016

Kategoria II


1. Adelgeym Alexandra
2. Chałupczak Michał
3. Jurkiewicz Piotr
4. Kukliński Kacper
5. Rak Dominika
6. Sereda Marianna
7. Seroka Mikołaj
8. Sobolewska Weronika



Lista wyróżnionych w kat. II w kolejności alfabetycznej V Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Augustów 2016



1. Bałaga Emilia
2. Domżał Józef
3. Kęćko Magdalena
4. Knebel Hanna
5. Mindak Maria Wadimowna
6. Moniuszko Włodzimierz
7. Petecki Tomasz
8. Sołodar Waleria
9. Żołnacz Justyna
 

Lista nagrodzonych w kat. I w kolejności alfabetycznej V Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Augustów 2016

1. Chałupczak Emilia
2. Ostrowski Paweł
3. Sulniute Agne
4. Szałwińska Gabriela
5. Walusińska Maja



Lista wyróżnionych w kat. I w kolejności alfabetycznej V Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Augustów 2016

1. Jeliński Maciej
2. Lewkowski Michał
3. Mitros Maja
4. Sikorska Martyna
5. Swirid Diana
6. Zubowicz Tomasz


Harmonogram V konkursu 2016 pobierz

Szczegółowy Harmonogram V Konkursu 2016 i prób pobierz



Harmonogram V konkursu 2016 kliknij
Szczegółowy Harmonogram V Konkursu 2016 i prób kliknij
Regulamin - V Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny  kliknij
Karta zgłoszenia -V Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny kliknij
Noclegi w Augustowie kliknij

Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela Kierownik sekcji fortepianu Pani Anetta Pękala tel. 694 394 973.