IMPREZY SZKOLNE


 

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie zaprasza na cykl koncertów Filharmonii Narodowej z Warszawy

Terminarz i tematy koncertów w sezonie 2014/2015

21 września 2014r – „Śladami Celtów” / W krainie Asterixa
29 października 2014r – „Trzy razy F” – flet, fagot i fortepian
19 listopada 2014r – „Z albumu polskiej piosenki” / Dzieci i czary
10 grudnia 2014r- „Z blaskiem i precyzją”/w labiryncie dźwięków
21 stycznia 2015r- ”Tajemnice kameralistyki”- Kwintet fortepianowy – pięciu wspaniałych
11 lutego 2015r – Bedreich Smetana – Sprzedana narzeczona
04 marca 2015r – Perkusja i akordeon – Odkrycia XX wieku/stroiki, guziki, pałeczki, szczoteczki
15 kwietnia 2015r – karnawał wenecki
20 maja 2015r – Z biegiem Dunaju / O cudownych dzieciach
17 czerwca 2015r – Spotkajmy się w ziemiańskiej / Rymy i rytmy

Wszystkie koncerty odbywają się w sali koncertowej szkoły muzycznej w Augustowie przy ul. Wybickiego 1 o stałej porze – godz. 18.00.

Wstęp wolny.


 

Koncert dla młodzieży niepełnosprawnej

W Państwowej Szkole Muzycznej 1 st. im. Emila Młynarskiego w Augustowie, organizowane są koncerty dla uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych. Tegoroczny miał miejsce 10 kwietnia.

Organizatorką koncertów jest p. Bożena Szumska – Niewiadomska pedagog PSM w Augustowie. Prowadzenie koncertu przypadło w tym roku Aleksandrze Ossowskiej i Karolinie Filipowicz. Samorząd Uczniowski PSM ,w skład którego wchodzą obie wymienione, organizuje te koncerty w ścisłej współpracy z p. Bożeną. - Bez wysiłku tej wspaniałej młodzieży, ogromnej pracy i zaangażowania w to, co robią trudno mi wyobrazić organizację koncertów – powiedziała p. Szumska – Niewiadomska.

Pani Beata Augustynowicz wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Augustowie podziękowała w imieniu całej społeczności swojej szkoły za organizacje tych koncertów i owocną współpracę pomiędzy obu placówkami.

Zb. B.
 


 

Ofiarom katastrofy smoleńskiej

8 kwietnia 2013 o godz. 18.00 w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia im. E. Młynarskiego zorganizowano Koncert poświęcony ofiarom katastrofy smoleńskiej. Organizatorami koncertu byli poseł na Sejm IV, V i VI kadencji Jarosław Zieliński oraz Dariusz Michałowski, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Emila Młynarskiego w Augustowie.

Sala Koncertowa PSM przybrała na czas koncertu wystrój harmonizujący z powagą tego doniosłego wydarzenia, które zgromadziło obecnych. Autorki scenografii p. Lidia Karpińska i Bożena Szumska – Niewiadomska doskonale oddały nastrój, powagę i tragizm wydarzeń, które rozegrały się trzy lata wcześniej. Staranny dobór wykonywanych utworów, powaga rysująca się na twarzach słuchających i wystrój tego miejsca - nawet osobie, która weszłaby na koncert w czasie jego trwania, uzmysłowiły, że jest to koncert szczególny, poświęcony czemuś wyjątkowemu.

- muzyka jest tym subtelnym światem, który leży trochę wyżej. (…) jest subtelnym językiem Boga, podczas którego pewne emocje, ale też intencje można przekazać tam, gdzie w żaden inny sposób (ona mówi) podążać nie można – powiedział po koncercie Dariusz Michałowski.

Poseł Jarosław Zieliński w imieniu wszystkich zgromadzonych wyraził głęboką wdzięczność nauczycielom, wykonawcom, ich rodzicom, za wspólne uczczenie tym koncertem ofiar katastrofy smoleńskiej.

Zb. B.

Kolejność wykonawców koncertu z okazji III rocznicy Tragedii Smoleńskiej

1. Aleksandra Salik - skrzypce
2. Magdalena Bartoszewicz-wiolonczela
3. Emilia Kowalewska-flet
4. Zuzanna Bonarska - gitara
5. Alexandra Natalie Rosol -wiolonczela
6. Luiza Łukawska - fortepian
7. Zespół perkusyjny: Bartosz Gajewicz, Michał Bogdanowicz, Dominik Chełmiński
8. Maja Kozłowska -gitara
9. Gabriela Bołkun – wiolonczela
10. Adrian Złotkowski - fortepian
11. Duet gitarowy: Zuzanna Bonarska i Maja Kozłowska
12. Gabriela Bohun-wiolonczela
13. Karolina Kuśmierz-fortepian
14. Trio Appassionato: Danuta Long - fortep., Ewa Chomicz-Wysocka- fagot, Krzysztof Drzemicki - klarnet
15. Emil Kulbacki i Grzegorz Sobczak
16. Melodia z filmu Różyczka - Krzysztof Drzemicki i Grzegorz Sobczak
 

 


Koncert w „Budowlanych”

Kolejny z cyklicznych koncertów muzycznych odbył się w Sanatorium „Budowlani” w Augustowie. Koncerty w tym miejscy odbywają się już od siedemnastu lat. Organizowane są w każdym miesiącu roku szkolnego. Występują w nich uczniowie Państwowych Szkół Muzycznych z Augustowa i Suwałk. Tym razem w piątek (12.04.2013) przed publicznością wystąpiła piętnastoosobowa grupa uczniów PSM I st. im. Emila Młynarskiego w Augustowie

Młodzi artyści swoimi koncertami urozmaicają pobyt kuracjuszy w sanatorium. Wielu początkujących muzyków ma tym samym sposobność występów przed „prawdziwą” widownią. Tradycyjnie na tych koncertach w drugiej części na scenie możemy zobaczyć nauczycieli PSM.
- (…) bardzo się cieszę, że mogłam tutaj być na takim koncercie. Tam gdzie mieszkam nie mam możliwości wybrać się na koncert muzyki poważnej. Ktoś, kto chce z mojej miejscowości posłuchać czegoś poważniejszego musi jechać do Białegostoku. Te dzieci i ich nauczyciele są naprawdę wspaniali – powiedziała jedna z kuracjuszek, p. Helena.
To, że koncerty organizowane są już tak długo potwierdza, że pomysł ich organizacji w tym miejscu był jak najbardziej trafiony. Pomysłodawczyni i organizator koncertów pani Bożena Szumska – Niewiadomska sama nie spodziewała się, że tak to się rozwinie. Współpracuje ona z panią Ulą Chełmińską, instruktorem kulturalno-oświatowym augustowskiego Sanatoriom „Budowlani”. Podkreśla, że dzieje się tak, ponieważ może cały czas korzystać z gościnność gospodarzy, czyli Sanatoriom „Budowlani”, którzy udostępniają swoich pomieszczeń i zapraszają gości na te koncerty.

Zb. B.

 


28.12.2012 r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie odbył się „Koncert Absolwentów”.

W tym roku na scenie wystąpili: Stanisław Zyskowski (śpiew), Joanna Pękala (fortepian), Zuzanna Kozłowska (flet), Martyna Gąsiewska (fortepian), Tomasz Ostaszewski (akordeon), Paulina Zambrowska (skrzypce), Marcin Pękala (fortepian), Szymon Boszko (ksylofon/wibrafon). Wykonawcom akompaniowali nauczyciele szkoły p. Ewa Chomicz – Wysocka, p. Danuta Long i p. Grzegorz Sobczak.
Młodzi artyści wykonywali utwory m.in. F. Chopina, G. Enescu, V. Belliniego, S. Rachmaninowa, J.S. Bacha, W. Siemionowa i G. Rossiniego oraz kolędy. Licznie zgromadzona na koncercie publiczność gromko oklaskiwała wykonawców. Poniżej cytat z lokalnych mediów: ,,Ich wykonania były świetne. Trema zawsze towarzysząca w takich sytuacjach nie odpuściła i wczoraj. Artysta swój warsztat szlifuje w odosobnieniu, natomiast panowania nad tym nieprzyjemnym uczuciem właśnie na koncertach. Na widowni zgromadzili się wczoraj w większości przyjaciele i rodziny wykonawców, a to widownia, która chyba najbardziej onieśmiela?’’
Koncerty są zawsze organizowane w okresie międzyświątecznym. Absolwenci PSM im. Emila Młynarskiego w Augustowie często po ukończeniu nauki wyjeżdżają z rodzinnego miasta. Właśnie święta są czasem, kiedy przyjeżdżają do rodzinnego miasta. Mamy nadzieję i w przyszłym roku spotkać się na podobnym koncercie. Tegoroczny „Koncert Absolwentów” podobnie jak dwa poprzednie, organizowały panie Bożena Szumska-Niewiadomska i Anetta Pękala. Prowadziły Natalia Kołakowska i Wiktoria Oleksy.

Wykonawcy:
Stanisław Zyskowski - absolwent fortepianu PSM w Augustowie w klasie p. Bożeny Mickiewicz i p. Moniki Hamerlińskiej. Obecnie student śpiewu solowego w Accademii d'Arte Lirica we Włoszech oraz Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Joanna Pękala - absolwentka fortepianu PSM w Augustowie w klasie p. Bożeny Mickiewicz i p. Moniki Hamerlińskiej. Studentka Królewskiego Konserwatorium w Brukseli i Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Zuzanna Kozłowska - absolwentka fletu poprzecznego PSM w Augustowie w klasie p. Katarzyny Nikolopoulou. Aktualnie uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Suwałkach.
Martyna Gąsiewska - absolwentka fortepianu PSM w Augustowie w klasie p. Bożeny Szumskiej - Niewiadomskiej. Studentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.
Tomasz Ostaszewski - absolwent akordeonu PSM w Augustowie w klasie p. Tadeusza Giedrojcia. Student Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Paulina Zambrowska - absolwentka skrzypiec PSM w Augustowie w klasie p. Marty Kaczan. Aktualnie uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Suwałkach.
Marcin Pękala - absolwent fortepianu PSM w Augustowie w klasie p. Moniki Hamerlińskiej, w klasie p. Bożeny Szumskiej - Niewiadomskiej i Anny Borkowskiej. Aktualnie uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Suwałkach.
Szymon Boszko - absolwent perkusji PSM w Augustowie w klasie p. Zbigniewa Lange. Obecnie uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Ełku.

 


 Koncert pożegnalny klas I,II i III dziecięcych na zakończenie roku szkolnego 2011/2012 (27.06.2012)

Na te chwilę czekały wszystkie młodsze dzieci naszej .Dzisiaj spotkaliśmy się po raz ostatni przed wakacjami!
Uczniowie klas I,II i III / 6 zaprezentowali część artystyczną zawierającą piosenki, tańce i układy ruchowe. Uczniowie wspólnie z nauczycielami ( K. Nikolopoulou, D. Klekotko i G. Sobczakiem ) przeprowadzili kilka konkursów muzycznych.
Dopisała nam również pogoda , dzięki której odbyły się również zawody sportowe. W przerwach był czas na poczęstunek, który przygotowali nam wspaniali rodzice. DZIĘKUJEMY!!!
Wszyscy uczniowie zasłużyli na wymarzony odpoczynek. Życzymy im zdrowych i pogodnych wakacji.
 

   

 


Koncert dla przyjaciół z Grodna 13.06. 2012
 

 

 


Warsztaty Wokalne /b>

   19 maja odbyły się w naszej szkole Warsztaty Wokalne dla chóru i zespołu wokalnego przy PSM w Augustowie. Zajęcia poprowadziła Pani Joanna Łukaszewska. Zajęcia obejmowały ćwiczenia rozluźniające, oddechowe, dykcyjne i emisyjne. Młodzież pod okiem wykładowcy ćwiczyła również niektóre fragmenty utworów poznanych wcześniej na zajęciach w szkole, a chętni mieli możliwość poprawienia własnego warsztatu wokalnego na zajęciach indywidualnych.
 W warsztatach pomagali nauczyciel chóru i zespołu wokalnego Pan Emil Kulbacki, a akompaniował na fortepianie Pan Grzegorz Sobczak.

 


W dniach 14,15 i 16 maja 2012 roku odbyło się 5 koncertów dla przedszkolaków. Maluchy z wielkim zainteresowaniem wysłuchały wszystkich wykonawców. Uczniowie naszej szkoły pięknie grali oraz ciekawie zaprezentowali budowę i możliwości techniczno – wykonawcze poszczególnych instrumentów. Niektórzy z przedszkolaków mieli możliwość wydobycia pierwszych dźwięków na poszczególnych instrumentach oraz zaprezentowania się na prawdziwej scenie. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami!!!!!! A uczniowie byli szczęśliwi, że mogli wystąpić przed tak wspaniałą publicznością. Wszystkie przedszkolaki wyraziły chęć do nauki w szkole muzycznej .Swoje wrażenia artystyczne przedstawiły w pracach plastycznych, które można było obejrzeć w przedszkolach na wystawie pt. ,,Dźwięki kolorami malowane”.


 Koncerty rekrutacyjne

W dniach 7, 8 i 9 maja - jak co roku - gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych w Augustowie. W cyklu kilku koncertów prezentujących działalność Szkoły Muzycznej słuchacze mogli zapoznać się z brzmieniem i specyfiką gry na instrumentach dostępnych w cyklu kształcenia dla zainteresowanych kandydatów.
 


  Dnia 5 .03.2012 r. w auli koncert dla niepełnosprawnych uczniów Szkoły Specjalnej połączony z ogłoszeniem konkursu plastycznego.
W koncercie prowadzonym przez Panią Bożennę Szumską – Niewiadomską grali uczniowie naszej szkoły.

Oto zdjęcia!
 


 5 lutego ,,Zespół Dzwoneczkowy” Pani Katarzyny Nikolopoulou i Grzegorza Sobczaka wystąpił podczas Mszy w Kościele Św. Rodziny na Wypustach. Grany był repertuar kolędowy.

Oto zdjęcia :


   22 stycznia ,, Zespół Dzwonkowy” wystąpił na mszy w Bazylice Najświętszego Serca Jezusa w Augustowie.

Oto zdjęcia:

     

 


   19 stycznia ,,Zespół Dzwoneczkowy “ wystąpił na koncercie w Caritasie!

Oto zdjęcia:


Koncerty kolędowe klasy III.

  15 stycznia 2012 r. ,,Zespół Dzwoneczkowy” pod kier.Pani Katarzyny Nikolopoulou i z akompaniamentem Pana Grzegorza Sobczaka wystąpił w Kościele Św. Jana Chrzciciela na Borkach.

Dzieci w składzie:

Wiktoria Czaja
Julia Kozłowska
Karolina Daniłowicz
Natalia Wasilczyk
Gabriela Borkowska
Gabriela Kleczkowska
Julia Mantaj
Magdalena Karpińska
Zuzanna Skoczko
Anna Karczewska
Kamila Milewska

zagrały popularne kolędy polskie i piosenki bożonarodzeniowe!
 


 Koncert absolwentów

    29 grudnia 2011 miał miejsce w naszej szkole nadzwyczajny koncert dawnych absolwentów, a obecnie uczniów szkól muzycznych II stopnia, studentów wyższych uczelni muzycznych w kraju i za granicą, lub koncertujących muzyków. Licznie zgromadzona publiczność, wśród której znalazł się burmistrz Augustowa, pan Kazimierz Kożuchowski, gorąco oklaskiwała wykonawców. Koncert przygotowały panie: Bożena Szumska - Niewiadomska i Anetta Pękala, prowadzili natomiast uczniowie: Natalia Kołakowska i Damian Masłowski.

 

 


Zabawa Andrzejkowa

W dniu 26 listopada odbyła się w naszej szkole Zabawa Andrzejkowa. Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami zorganizowali wiele zabaw i konkursów z nagrodami. Były przekąski, słodkości i dobra muzyka do tańca.


 Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki 

   13 listopada 2011 roku uczniowie naszej szkoły pojechali do Białegostoku na przedstawienie teatralne pt. ,,Pipi Pończoszanka" zrealizowane przez Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki na podstawie powieści A. Lindgren.
 


8 listopada 2011 odbył się w naszej szkole koncert upamiętniający Święto Niepodległości, składający się z muzyki i krótkiej lekcji historii. Oprócz solistów wykonujących utwory kompozytorów polskich wystąpił chór i zespół wokalny Agat prowadzony przez p. Emila Kulbackiego. Rys historyczny i patriotyczne wiersze zaprezentowały uczennice: Dominika Tabaka, Klaudia Kwiecień, Aleksandra Kowalewska i Aleksandra Twardowska, przygotowane przez p. Małgorzatę Witońską - Lange.

 


Ślubowanie uczniów klas pierwszych 2011


18 października 2011 odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów tegorocznych pierwszoklasistów. Grupa najmłodszych dzieci została przyjęta do grona muzycznej młodzieży przez swoich starszych kolegów i Dyrektora. W obecności rodziców i nauczycieli pierwszaki złożyły ślubowanie, w którym zobowiązały się dołożyć starań, aby uzyskiwać jak najlepsze wyniki w nauce. Uroczystość uświetnił występ maluchów, które pod kierunkiem p. Małgorzaty Witońskie j- Lange i p. Katarzyny Nikolopoulou przygotowały kilka piosenek i układów tanecznych.

kliknij na miniaturkę, aby obejrzeć galerię zdjęć

 Spotkanie z perkusją


21 września 2011 odbyło się spotkanie z intrumentami perkusyjnymi dla maluchów, zorganizowane przez p. Danutę Long i p. Zbigniewa Lange. Uczniowie klasy zero Szkoły Społecznej wysłuchali koncertu w wykonaniu p. Zbigniewa Lange i zapoznali się ze światem instumentów perkusyjnych. Po oficjalnej prezentacji młodzi adepci muzyki mieli okazję własnoręcznie spróbować swoich sił w grze na niektórych z nich, wykazując przy tym ogromny zapał.
 

kliknij na miniaturkę, aby obejrzeć galerię zdjęć

 


W dniach 16, 18 i 19 maja 2011 odbył się w naszej szkole cykl koncertów dla szkół podstawowych, mających na celu prezentację działalności Szkoły Muzycznej w środowisku lokalnym. Gościliśmy w sali koncertowej uczniów ze Szkół Podstawowych nr 2, 3 i 4. Oprócz występów młodych wykonawców treścią koncertów było zapoznanie słuchaczy z budową i specyfiką gry na wszyskich instrumentach muzycznych, których nauka prowadzona jest w Szkole Muzycznej w Augustowie. Zainteresowanych zapraszamy na egzaminy wstępne.
Koncerty prowadzili: Emil Kulbacki, Danuta Long i Ewa Chomicz - Wysocka.


Dnia 15 stycznia 2011 roku w Sali Domu Księży Emerytów w Augustowie odbyło się spotkanie z posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Jarosławem Zielińskim.
Na spotkanie to zostali zaproszeni uczniowie naszej szkoły.
Na koncercie wystąpiła klasa druga przygotowana przez p. Katarzynę Nikolopoulou.
Akompaniował zespołowi p. Grzegorz Sobczak.

 


 

 26 listopada 2010 pani Katarzyna Nikolopoulou wraz z uczniami klasy II i III zorganizowała klasową imprezę andrzejkową. Zabawa była bardzo udana, co widać na załączonych zdjęciach.


Ślubowanie uczniów klas pierwszych - zdjęcia

W dniach 1 października i 25 października odbyły się koncerty w Sanatorium Ośrodka Budowlani w Augustowie. Koordynatorem i osobą prowadzącą była p. Bożena Szumska – Niewiadomska.
Liczna publiczność oklaskiwała uczniów uczniów klasy akordeonu p. Alicji Sak – Chmielewskiej oraz pianistów z klas p. Bożeny Sztumskiej – Niewiadomskiej i p. Barbary Moruszewicz. W drugiej części wystąpiła uczennica z Suwałk ze szkoly średniej – Paulina Wasilewska, uczennica p. Alicji Sak – Chmielewskiej, która kilkakrotnie bisowała.

5 października 2010 zorganizowana została wycieczka do Filharmonii Narodowej w Warszawie na pierwszy etap przesłuchań XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Miło nam, że mieliśmy okazję słuchać pianisty Evgenia Bozhanova a Bułgarii, który został laureatem.

21 października 2010 odbyło się uroczyste Ślubowanie i Pasowanie Uczniów klas pierwszych w Państwowej Szkole Muzycznej. Ponad 50 uczniów przystąpiło do uroczystego ślubowania i pasowania na ucznia szkoly muzycznej. Było to niezwykle ważne wydarzenie, zarówno dla „pierwszaków”, ich rodziców, dyrekcji, jak i dla wszystkich nauczycieli szkoly.
Wystąpili uczniowie klasy pierwszej przygotowani przez p. Katarzynę Nikolopoulou oraz soliści: Agnieszka Bołkun - wiolonczela (uczennica Ewy Drzemickiej), Ewelina Stankiewicz – skrzypce (uczennica Elżbiety Kondzior), duet perkusyjny przygotowany przez Zbigniewa Lange).
Akompaniowali uczniom: Ewa Chomicz – Wysocka, Danuta Long, Grzegorz Sobczak.
Koncert prowadzili uczniowie z Samorządu Uczniowskiego: Wiktoria Nikolopoulou i Aleksandra Kowalewska. W pracach organizacyjnych wspierały je: Monika Ziemba i Aleksandra Ossowska. Koordynatorzy imprezy to: Bożena Szumska – Niewiadomska – opiekun Samorządu Uczniowskiego Uczniowskiego i p. Katarzyna Nikolopoulou.
 

Kalendarz imprez w roku szkolnym 2011/2012

L.p.

Data

Nazwa imprezy

Odpowiedzialni

1.

 

 

wrzesień 2011 – czerwiec 2012r.

Audycje cykliczne organizowane przez Filharmonię Narodową w Warszawie dla uczniów i nauczycieli – jeden koncert w miesiącu ( wybrana środa, godz. 16.00, terminarz i program zgodnie z harmonogramem organizatora)

 

Za obowiązkowy udział uczniów odpowiedzialni wszyscy nauczyciele.

2.

 

 

 

3.

14 lub 15 października

 2011 r.

 

 

18 październik 2011 r.

Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznejetap szkolny obowiązujące wszystkich  uczniów kl. IV, V cyklu 6-letniego oraz III i IV 4-letniego perkusji

 

Dzień Edukacji Narodowej – uroczyste wprowadzenia uczniów klas pierwszych cyklu VI i IV letniego do społeczności uczniowskiej PSM I st. im. E. Młynarskiego w Augustowie

/ Pasowanie/ oraz krótki koncert

 

Koordynacja: wicedyrektor

Odpowiedzialny - Z. Lange

 

Samorząd uczniowski pod opieką p. Bożenny Szumskiej,

Rada Rodziców,

Nauczyciele przedmiotów teoretycznych prowadzący klasy pierwsze oraz nauczyciele wszystkich sekcji i nauczyciele akompaniujący

4.

 

 

5.

 

 

6

 

 

7.

10  listopada 2011r.

 

 

Listopad 2011- czerwiec 2012

 

16-17 grudnia 2011r.

 

 

24-26 listopada 2011 r.

  Koncert z okazji Święta Niepodległości w wykonaniu chóru, solistów i wybranych członków orkiestry dętej. (muzyka kompozytorów polskich) Włączenie się w uroczystości organizowane  na terenie miasta

Audycje w wykonaniu uczniów różnych klas

 

 

Przesłuchanie zespołów kameralnych  - eliminacje do przesłuchań makroregionalnych CEA

 

Zabawa Andrzejkowa

Nauczyciele: D. Frydrych, M. Lange, E. Kulbacki, D. Klekotko oraz nauczyciele wszystkich sekcji instr. i nauczyciele akompaniujący

Koordynacja: wicedyrektor, kierownik sekcji fortep.

Odpowiedzialni: E. Chomicz-Wysocka oraz wszyscy nauczyciele

Koordynacja – wicedyrektor Odpowiedzialni: nauczyciele prowadzący zespoły kameralne 

Samorząd uczniowski pod opieką p. B. Szumskiej oraz: G. Sobczak, M. Lange, D. Frydrych,  E. Kulbacki, K. Nikolopoulou.

8.

 

 

9.

 

 

 

 

15 grudnia 2011r.

 

 

20  grudnia 2011r.

 

 

Szkolny konkurs na utwór dowolny

 

 

Ogłoszenie wyników konkursu oraz krótki koncert w wykonaniu laureatów. W programie utwory różnych kompozytorów i kolędy

 

 

(Przerwa świąteczna 23-31grudnia 2011r.)

Koordynacja: dyrektor, wicedyrektor, kierownik sekcji fortepianu

 

E. Drzemicka,

K. Nikolopoulou oraz nauczyciele przygotowujący  solistów  i nauczyciele akompaniujący solistom

 

10.

 

 

11.

 

grudzień 2011r. – 22 stycznia 2012 r.

 

Między 17 a 19 stycznia 2012r.

Półroczne audycje klasowe, spotkania z rodzicami

 

Koncert noworoczny w wykonaniu solistów, zespołów i chóru.

 

 

(Ferie zimowe: 23 stycznia- 5 lutego2012r.)

Koordynacja: wicedyrektor oraz kierownik sekcji fortepianu.

 

Koordynacja: wicedyrektor

odpowiedzialni:

kierownik sekcji fortepianu oraz nauczyciele prowadzący zespoły i chór

12.

luty 2012 r.

Zabawa choinkowa

 

Przesłuchania CEA – makroregionalne  - zespoły kameralne

Samorząd Szkolny pod opieką p. B. Szumskiej, Rada Rodziców,

Nauczyciele teorii: , D. Frydrych, E. Kulbacki, D. Klekotko, G. Sobczak, K. Nikolopoulou.

 

13.

8 marca 2012r.

 

 

Koncert z okazji Dnia Kobiet

 

 

D. Stefanowski, E. Kulbacki, B. Chorosiński, G. Sobczak, Z. Lange

 

14.

 

 

 

 

 

15.

 

 

16.

kwiecień – maj 2012 r.

 

 

 

 

 

Kwiecień 2012

 

 

kwiecień – maj 2012 r.

Koncerty dla szkół ogólnokształcących,

Koncerty promocyjne na terenie miasta

 

 

 

 

III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Augustów ‘2012

 

 

Audycje klasowe

Ferie świąteczne – Wielkanoc 2012

5-10 kwietnia 2012r.

Koordynacja: dyrektor i wicedyrektor

Odpowiedzialni: kierownik sekcji fortepianu, E. Chomicz - Wysocka oraz:wszyscy nauczyciele prowadzący poszczególne klasy instrumentalne oraz nauczyciele akompaniujący.

 

Koordynacja – dyrektor , odpowiedzialna – kierownik sekcji Anetta Pękala oraz cała sekcja fortepianu

 

Wszyscy nauczyciele

17.

 

18.

  

 

 

19.

 

4, 7 lub 8 maja 2012 r.

 

maj 2012 r.

 

 

 

25 lub 26 maja 2012r.

Koncert upamiętniający dzień ustanowienia Konstytucji 3 Maja ( chór, soliści, zespoły)

 

Koncerty dla przedszkoli

 

 

 

Krótki koncert okolicznościowy z okazji Dnia Matki

D. Klekotko, E. Kulbacki, , D. Frydrych, M. Lange, D. Long oraz nauczyciele akompaniujący wybranym uczniom

(koordynacja wicedyrektor)K. Nikolopoulou  oraz wszyscy nauczyciele(koordynacja wicedyrektor oraz kierownik sekcji fortepianu

 

K. Nikolopoulou, Agnieszka Kulikowska, Marta Kaczan

 

20.

 

 

21.

 

 

 

22.

 

4 – 16 czerwca 2012 r.

 

 

18-19 czerwiec 2012 r.

 

 

 

26-28 czerwca2012r.

 

Egzaminy końcowe i promocyjne

 

 

Dni otwarte i zajęcia przygotowawcze dla kandydatów do szkoły

 

 

 

Rekrutacja do klas pierwszych

 

Dyrektor

Terminarz – wicedyrektor  i kierownik sekcji fortepianu

 

Koordynacja wicedyrektor

Odpowiedzialni: wszyscy nauczyciele

 

Komisje rekrutacyjne powołane przez dyrektora szkoły

koordynacja : dyrektor i wicedyrektor

 

 

23.

 

 

 

24.

 

 

 

 

25.

1-2 czerwca 2012 r.

 

 

 

22 czerwca 2012 r.

 

 

 

 

29 czerwca 2012r.

Impreza z okazji Dnia Dziecka

 

 

 

Koncert doroczny

 

 

 

 

Zakończenie roku szkolnego, pożegnanie absolwentów

B. Szumska, E. Kulbacki

Samorząd Szkolny, Rada Rodziców

 

Koordynacja – wicedyrektor i kierownik sekcji fortepianu.

Odpowiedzialni: nauczyciele wszystkich klas instrumentalnych i nauczyciele akompaniujący wybranym uczniom .

 

Koordynacja: dyrektor, wicedyrektor, kierownik sekcji fortepianu

Odpowiedzialni: wszyscy nauczyciele

Współpraca – Rada Rodziców, Samorząd Szkolny